Uncategorized

Seks podczas miesiączki- czy jest on bezpieczny?

Seks podczas miesiączki- czy jest on bezpieczny?

Każda z pań, zna ten jeden okres w miesiącu, kiedy czują się jakby odebraną im wszelkie chęci do życia. Dokuczliwy ból podbrzusza, zatrzymanie wody w organizmie, a co z za tym idzie także przybranie na wadze, bóle pleców i brak poczucia atrakcyjności, to właśnie symptomy, które towarzyszą kobietom podczas miesiączki. Zwykle comiesięczne krwawienie trwa od 3 do nawet 7 dni, a paradoksalnie właśnie w tym momencie, kobietom przychodzi największa ochota na seks. Wiele par ma pewne opory, przed uprawianiem miłości podczas okresu, jednak niektóre pary, mają do tego wręcz przeciwne podejście, gdyż uważają, że właśnie w tym czasie nie potrzebują żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Czy zatem seks podczas miesiączki jest bezpieczny?

Czy istnieją przeciwwskazania do seksu podczas menstruacji?

Panowie i panie, menstruacja jest naturalnym procesem, który zachodzi w kobiecym organizmie. Oczyszcza się on bowiem i usuwa niezapłodnioną komórkę jajową, a także złuszczają się ścianki macicy. Oznacza to, że nie ma żadnych, medycznych przeciwwskazań, do tego by podczas okresu móc pobaraszkować w sypialni.

Jeśli więc oboje partnerów ma ochotę na zbliżenie, a także są oni świadomi tego, że kobieta jest w czasie miesięcznego krwawienia, mogą oni spokojnie odbyć stosunek płciowy. Jednak pamiętajmy, że seks podczas okresu sprzyja przenoszeniu się chorób droga płciową, a także zwiększa ryzyko różnego typu infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Nie mniej jednak, dla pań współżycie podczas okresu może być prawdziwym wybawieniem.

Badania dowodzą, że orgazm osiągnięty w trakcie współżycia potrafi skutecznie załagodzić wszelkie dolegliwości bólowe, które pojawiają się podczas menstruacji. Dodatkowo- co już zostało wspomniane- większość kobiet właśnie w tym okresie ma większą ochotę na seks, a droga do osiągnięcia punktu kulminacyjnego jest znacznie prostsza i krótsza. Warto także wiedzieć, że seks podczas miesięcznego krwawienia upora się z napięciem nerwowym, które w tym czasie mogą odczuwać kobiety.

Nie mniej jednak wiele par ma zahamowania, które wnikają ze względów higienicznych. Tak więc, decyzja o współżyciu podczas kobiecej menstruacji powinna być wspólna i nie powinna wiązać się z wywieraną presją. Nie da się ukryć, że dla wielu kobiet jest to niezwykle intymna i wstydliwa sytuacja, a widok krwi na członku może wywołać u wielu poczucie zgorszenia. Jeśli więc obie strony podejmują taką decyzję, powinny przygotować się na to, co może ona za sobą nieść. Plamy krwi nie powinny zdziwić ani partnera, a tym bardziej partnerki.

Czy seks podczas miesiączki jest bezpieczny?- ryzyko ciąży

Pora obalić jeden z największych mitów, który głosi, że seks w trakcie okresu nie zakończy się zapłodnieniem. Jeśli więc myślisz, że uprawiając seks w trakcie menstruacji, jesteś chroniona przed niechcianą ciążą, jest to największy błąd. Ryzyko zapłodnienia w czasie miesiączki rzeczywiście jest o wiele mniejsze, jednak nie oznacza to, że w ogóle nie istnieje.

Plemniki są wstanie przeżyć w organizmie kobiety nawet kilka dni, a w tym czasie mogą skutecznie zapłodnić komórkę jajową. Jeśli więc uprawiacie seks ostatniego dnia okresu, ryzyko to znacznie wzrośnie. Wiadomo, że u kobiet z regularnym cyklem, dni niepłodne to właśnie te dni, na które przypada comiesięczne krwawienie. Jeśli jednak cykle są nieregularne np. zbyt krótkie, dni płodne mogą wystąpić zaraz po miesiączce. Zawsze należy liczyć się także z tym, że podczas cykli nieuregulowanych, owulacja może przesunąć się w czasie. Warto więc mimo wszystko, wspomóc się dodatkowym zabezpieczeniem.

 

Post Comment