Rp complex

Serwis o zdrowiu

Czy Kamagra działa na kobietę

Gołym okiem nie da się tego zauważyć, jednak kobiety też mają problemy z osiągnięciem podniecenia seksualnego i gotowości do stosunku. Niektóre decydują się przyjąć dedykowaną wyłącznie mężczyznom Kamagrę – lek oparty na sildenafilu. Nie jest to jednak dobry pomysł! Choć kobiety nie mają tak dużego wyboru jak mężczyźni, mogą znaleźć leki i suplementy wzmacniające ich libido.

Leki na potencję dla mężczyzn są powszechnie znane. Wielu panów je stosuje, i to w każdym wieku, choć mało który jest skłonny się do tego przyznać. Dysfunkcje seksualne nie są jednak domeną wyłącznie mężczyzn. O ile jednak w przypadku mężczyzn przyjmowanie Kamagry jest coraz mniej wstydliwe i coraz bardziej popularne, o tyle kobiety wciąż mają niewielki wybór przeznaczonych dla nich środków.

O problemach kobiet się nie mówi

Stosunek w sposób fizyczny nie jest możliwy bez erekcji. Natomiast bez osiągania satysfakcji seksualnej przez kobietę – jak najbardziej. Mężczyzna do zbliżenia musi być „gotowy” – inaczej do niego po prostu nie dojdzie. Niegotowość kobiety to dla niej (ale też dla jej partnera) dyskomfort i brak przyjemności, jednak nie jest fizyczną barierą do odbycia stosunku. Chociażby z tego powodu kobiety rzadko udają się ze swoim problemem do lekarza. Rozwiązaniem mogłoby się wydawać „pożyczenie” partnerce tabletki Kamagry. Niestety, zażycie tego leku przez kobietę nie pomoże jej osiągnąć satysfakcji seksualnej. Co więcej, zawarty w Kamagrze sildenafil może wręcz zaszkodzić.

Kamagra jest lekiem dla mężczyzn

Powstała z myślą o mężczyznach i nie może być stosowana przez kobiety. Takie informacje można przeczytać w każdej ulotce tego leku. Sildenafil ani nie podziała na kobietę pobudzająco, ani w cudowny sposób nie wpłynie na jej gotowość, ani nie pomoże osiągnąć orgazmu. Joyce Walder w czasopiśmie New York Times opisywała swoje doświadczenia z Viagrą, popularnym przede wszystkim w latach ’90 lekiem zawierającym sildenafil – substancję czynną obecną również w Kamagrze. Autorka pisze o intensywnych rumieńcach, choć niestety nie były to te rumieńce, których by oczekiwała. Następnie dopadł ja koszmarny ból głowy. Intensywne przeżycia seksualne pozostały w sferze marzeń.

Oczywiście dostępna w latach ’90 Viagra to lek nieporównywalny do dzisiejszej, unowocześnionej i skuteczniejszej Kamagry. Jedno jednak się nie zmieniło – leki z sildenafilem powstały z myślą o mężczyznach i tylko oni powinni je stosować. Kobietom nie pomogą. Kobietom mogą co najwyższej zaszkodzić.

Leki na dysfunkcje seksualne dla kobiet

Mamy jednak XIX wiek i nie ma takiej możliwości, aby na rynku nie można było dostać leków na zwiększenie libido dla kobiet. Problemy natury seksualnej u kobiet mają zwykle to samo podłoże, co w przypadku mężczyzn – zmęczenie i stres osłabiają chęć na łóżkowe igraszki, a gdy dojdą już one do skutku, nie sprawiają takiej przyjemności. Nie pomaga też doustna antykoncepcja i inne leki na bazie hormonów.

Najbardziej skuteczne w ponoszeniu libido u kobiet są leki i suplementy diety zawierające L-argininę. Substancja ta jest jednym z podstawowych aminokwasów ludzkiego organizmu stanowiących produkt do syntezy białka. Pozytywny wpływ na potencję u kobiet wywierają także m.in. żeń-szeń, kofeina, imbir oraz muira puama. Stosowanie preparatów zawierających te składniki, w połączeniu z redukcją stresu i większym zaangażowaniem partnera, z pewnością przyniesie pożądane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *